TurystykaPolska.comNowe oblicze turystyki

Nastała złota polska jesień…

Od kilku dni możemy się już cieszyć piękną październikową pogodą. Babie Lato już minęło a nastała Złota Polska Jesień. Szczególnie lubiana przez turystów, nie tylko wysokogórskich, za stabilną aurę, pogodne niebo i wysokie jak na ten okres roku temperatury. Obrazu dopełniają kolory: złoto i czerwień, krajobrazy są wówczas do granic możliwości nasycone kolorami, dla wielu jest to bez dwóch zdań najpiękniejsza pora roku.

Pogoda

Jesień to także szczególny czas dla fotografów, którym serdecznie polecam wybrać się w plener, im dalej na południe i wschód, tym dłużej cieszyć się będziemy mogli fantastyczną pogodą. Jutro w Rzeszowie termometry wskażą nawet 23 st. Celsjusza, co biorąc pod uwagę, że to już prawie połowa października, jest dość nietypowym zjawiskiem. Niestety, pod koniec tygodnia temperatura spadnie nawet o kilkanaście stopni, dlatego powinniśmy jak najlepiej wykorzystać sprzyjającą aurę nadchodzących dni.

Noclegi

Sezon wakacyjny dawno się już zakończył dlatego też bez większego problemu powinny być dostępne tanie noclegi, tak w turystycznych schroniskach jak i agroturystycznych gospodarstwach. Także zatłoczone zazwyczaj Zakopane łapie teraz oddech, a na chętnych na wizytę czekają tanie kwatery, pensjonaty i hotele. Częstą praktyką, a zarazem prawem rynku jest, że ceny noclegów w tych miesiącach spadają w porównaniu z okresem wakacyjnym, dlatego też właśnie teraz warto wybrać się na wypoczynek, również z przyczyn ekonomicznych.

Aktywność

Choć dni są już bardzo krótkie mimo to warto wykorzystać je na pasjonujące wędrówki. Należy się jednak do nich dobrze przygotować, koniecznie należy zabrać ze sobą latarkę i być gotowym na poważny spadek temperatury w godzinach wieczornych i nocnych. Mamy za to stabilną pogodę, umiarkowane temperatury i brak zagrożenie piorunem w czasie praktycznie codziennie przechodzących w obszarach górskich popołudniowych burz. Słońce nie operuje już nazbyt mocno także nie ma już ryzyka poparzenia słonecznego czy udaru, nie należy się też póki co spodziewać oblodzenia czy śnieżnej lawiny.

Kolory

Szczególnie pięknie mienić się będą tysiącem barw bukowe lasy bieszczadzkie, ale pięknie jest teź w każdym innym zakątku Polski. Ale choć tutaj akcenty jesieni wkraczają jeszcze nieśmiało na terenach podgórskich i górskich jesień zaczyna złocić okolicę prawdziwą feerią barw. Od krwistej czerwieni, żółty, złoty czy oranż, po zieleń iglastych lasów górnego regla, tak w najbliższych dniach powinny wyglądać Tatry. Szczególnie ujmujące są widoki na niektóre wysokie szczyty górskie, po ostatnim okresie niepogody przyprószone śniegiem.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *